…czyli WordPress jeszcze trochę bardziej po polsku, niż samo tłumaczenie.

Wtyczka automagicznie:

 • poprawia cudzysłowy drukarskie na polskie (czyli otwierający na dole, zamykający na górze);
 • zamienia -- na półpauzę;
 • przykleja sierotki.

Oprócz tego dodaje funkcje pl_comments_popup_link()pl_comments_number(), które w odróżnieniu od oryginalnych biorą pod uwagę, że po polsku mamy 2, 23, 44 komentarze, a nie komentarzy.

Instalacja

Wymagania: WordPress ≥ 1.5

Pliki: bocian.zip

 1. Pobierz plik bocian.zip.
 2. Po rozpakowaniu w katalogu znajdziesz pliki:
  • bocian.php — to jest wtyczka, po prostu wrzuć do /wp-content/plugins/ i aktywuj z poziomu panelu;
  • pl_PL.popl_PL.mo — to są poprawione nieco przeze mnie pliki z oficjalnym tłumaczeniem do WP 2.0, z jedną dodatkową zmianą, o której niżej. Jeśli chcesz z tego skorzystać, umieść pl_PL.mo/wp-includes/languages/ i w razie potrzeby dodaj w /wp-config.php linijkę define ('WPLANG', 'pl_PL');.
  • README.txt — z grubsza to samo, co tutaj.
 3. W swoim szablonie podmień wystąpienia funkcji comments_popup_link() na pl_comments_popup_link(). Analogicznie z comments_number().
 4. Znacznie lepiej, nie? Do kompletu przydałyby się jeszcze ładne daty: 16 lutego 2006, zamiast 16 luty 2006. Ponieważ nie wymyśliłam jeszcze, jak to ładnie i czysto rozwiązać, tę zmianę osiągniemy małym hackiem — do tego właśnie potrzebne jest zmodyfikowany przeze mnie plik tłumaczenia (oczywiście jeśli masz własne, możesz tylko poprawić odpowiedni fragment), w którym nienaturalne formy sty, paź… zostały po prostu podmienione na nazwy miesięcy w dopełniaczu. Tak więc, po wgraniu odpowiedniego pliku tłumaczenia, wystarczy we właściwych miejscach zmienić format daty na korzystający z „krótkiej nazwy miesiąca”, czyli użyć M zamiast F. Metoda brzydka, ale efekt ładny (:
 5. To by było na tyle.

Plany na przyszłość

 • Może panel administracyjny, gdzie będzie można sobie zaznaczyć, co ma być poprawiane?
 • Jakaś ładniejszy sposób na daty (jak wymyślę).
 • …?

Prawa autorskie itp.

Wtyczkę te wydłubałam zasadniczo na własne potrzeby, zaczynając od zmodyfikowania Finnish Quotes autorstwa Kimmo Suominena, ale stwierdziłam, że komuś jeszcze może się przydać, więc — bierzcie i korzystajcie. Nie obrażę się za jakiś komentarz/ping od wdzięcznych użytkowników (: