Jest sobie forum Polski Support WordPress. Udzielam się tam nieco, nie na tyle jednak systematycznie, żeby przyjąć ofertę dołączenia do redakcji.

Jest sobie ludzik, który zadał pytania:

  1. Co to są sygnały TrackBack i do czego służą? Co się wpisuje w te pole?
  2. Co to są pola użytkownika i do czego służą? Co się wpisuje w te pola?
  3. Gdzie się wyświetla wprowadzenie?

W międzyczasie ludzik pisze, że dowiedział się już, co to jest trackback i jak działa wprowadzenie, i dopytuje, jak to jest z polami użytkownika. Dostaje odpowiedź:

pola użytkownika są po to, by do określonego oznaczenia można się było odwoływać z innych wpisów. Można zdefiniować także wartości dla pluginu geo…

…która jest oczywistą bzdurą dla każdego, kto ma pojęcie o tym, czym pola użytkownika są i do czego służą, a dodatkowo nic nie wyjaśnia początkującemu. Niestety, odpowiedź tę napisał jeden z nowych członków redakcji, więc mój post o treści

pola użytkownika są po to, by do określonego oznaczenia można się było odwoływać z innych wpisów

Bzdura.

jakall:
Pola użytkownika to miejsce na dodatkowe informacje skojarzone z danym wpisem.
Można je wypełniać ręcznie przez ten formularz, a potem w odpowiednio zdefiniowanym szablonie pobierać ich wartości i robić różne rzeczy (w najprostszym przypadku), tak jak to zostało opisane tu: http://codex.wordpress.org/Using_Custom_Fields.
Z pól użytkownika korzystają też różne pluginy, przechowując tam swoje dane.

zostaje przez tegoż członka redakcji starannie ocenzurowany, o czym informuje mnie pm-em i „ostrzeżeniem” forumowym:

Proszę nie umieszcać w postach słów bzdura etc. wyrażających osobiste opinie na temat czyjegoś wpisu. Zamiast tego proponuję logiczne wyjaśnienie kwesti spornej na forum ewentualnie przez pm, a dopiero wtedy edycję postu .

zaś w wątku wkleja cytat z kodeksu, który według niego wszystko wyjaśnia:

Keys can be used more than once per post. For example, if you were reading two different books (perhaps a technical book at work and a fiction at home), you could create a „reading” key and use it twice on the same post, once for each book.(…)On your next post, you can add a new book and mood to your meta-data. In the Custom Fields section, the Key will now feature a pull down list with the previously entered Custom Fields. Choose „Currently Reading”

Owszem, ma to związek z polami użytkownika, ale sens tego jest podobny, jak tłumaczenia, że wędka służy do nadziewania robaków (owszem, robaki nadziewa się na haczyk, ale nie jest to istotą „wędkowatości”, a dla kogoś, kto nigdy nie widział wędki w użyciu, takie wyjaśnienie jest zupełnie bezwartościowe).

O, przed chwilą skasował mojego posta zupełnie i wlepił drugie ostrzeżenie…

Wklejonego ponownie też skasował…

Update:
Teraz już mnie zawiesić chce:

proszę się odnieść do wyedytowanej wypowiedzi przeze mnie oraz zmodyfikować swój post. Jeśli tego nie zrobisz będę zmuszony zawiesić twoje konto.